Sākums

Filma “Dvēseļu putenis”

Par filmu

Filmas “Dvēseļu putenis” komandu veido teju simts kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – viņu vidū filmas režisors Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska (studija KULTFILMA), galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila un galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena.

 

Filmas treileris

 

 


Komanda

Dzintars Dreibergs

Filmas “Dvēseļu putenis” režisors Dzintaram ir augstākā izglītība kino režijā un uzņēmumu vadībā. Kopš 2007 gada viņš ir režisējis astoņas mākslas un dokumentālās filmas, kā arī sarakstījis scenārijus četrām filmām. Viņa atpazīstamākie pēdējo gadu darbi ir Nāc ar Mani Padejot, VEF 54. Sezona un Sapņu komanda 1935. Dzintara dokumentālā filma Dushechka tika nominēta Lielā Kristapa balvai. Dzintars pasniedz lekcijas kino jomā, kā arī vairākus gadus ir Latvijas Kinematogrāfistu Savienības biedrs. Viņa vadībā ir īstenoti visi KULTFILMA projekti.

 

Boriss Frumins

Filmas “Dvēseļu putenis” scenārija autors. Boriss ir režisors, scenārists un režijas profesors Ņujorkas Universitātē. Boriss ir arī scenāriju autors un konsultants Oskara balvas nominantiem un pasaules līmeņa festivālu dalībniekiem Berlīnē un Kannās.

 

Valdis Celmiņš

Filmas “Dvēseļu putenis” operators. Viens no pamanāmākajiem un pieprasītākajiem jaunās paaudzes profesionāļiem. Operators vairāk nekā piecdesmit filmām un TV projektiem. Vieni no pēdējiem darbiem – mākslas filmas Nameja Gredzens, Liberation day, Dubultie svešinieki un Pelnu Sanatorija. Viņa portfolio veido tādi atpazīstami TV raidījumi kā Adreses, TE! un Ziemeļu puse. Vairākkārt nominēts Lielā Kristapa balvai labākā dokumentālās filmas operatora kategorijā.

 

Juris Žukovskis

Filmas “Dvēseļu putenis” mākslinieks. Kino un reklāmas mākslinieks un datorgrafiķis ar 24 gadu pieredzi industrijā. Viņa portfolio veido 6 kino filmas, 60 ārzemju reklāmas un 33 latviešu reklāmas, kas īstenotas sadarbībā ar vadošajām producentu kompānijām. Veidojis arī kinētiskās dekorācijas Latvijas Nacionālajai operai, Dailes teātrim un Valmieras teātrim. Absolvējis Latvijas Mākslas Akadēmijas dizaina nodaļu.

 

Lolita Ritmanis

Filmas “Dvēseļu putenis” mūzikas autore. Lolita ir dzimusi ASV latviešu ģimenē. Savu karjeru Lolita sāka Walt Disney un Warner Bros studijās kā filmu un televīzijas raidījumu mūzikas komponiste. Karjeras laikā viņa ir radījusi skaņdarbus vairāk nekā 100 filmām, seriāliem un televīzijas programmām. L. Ritmanis ir prestižās Emmy balvas laureāte.

 

Inga Praņevska

Filmas “Dvēseļu putenis” producente. Ingas paspārnē ir īstenoti visi KULTFILMA projekti. Inga oficiāli ir pārstāvējusi Latviju kino jomā vairākos nozīmīgos pasaules līmeņa pasākumos, piemēram, Marché du Film un European Film Market. Inga piedalījusies arī vairāku kino pasākumu un festivālu organizešanā Latvijā, piemēram, Baltijas jūras dokumentālā filmu foruma un semināra Riga Meetings Transmedia rīkošanā. Inga strādājusi Latvijas Kinoproducentu asociācijā.

 

Skaties filmas aizkadrā

#1 Brīvprātīgie - filmas armija

#2 Tīrradnis no tūkstoša

#3 Viens nav karotājs

#4 Tilts uz vēsturi

#5 Pūkainie, spalvainie...

#6 Uz naža asmens

#7 Sieviete karā

#8 Kamera kaujas laukā

#9 Ziemassvētku kaujas. Uzvara

#10 Strēlnieks – grims un kostīmi

#11 Vēsture mākslinieka acīm

Making-of

Kontakti

Inga Praņevska
Producente
E-pasts: inga@kultfilma.lv

Iespēja atbalstīt filmas tapšanu

Filmas “Dvēseļu putenis”atbalstam
atvērts Rīgas Latviešu biedrības ziedojumu konts:
LV16UNLA0050024506352
Reģ.Nr. 80004000102